Студентський Парламент
Фізичний факультет


Бельський Євген Михайлович

    Народився 11 травня 1926 року в селі Стригуни Курської області. З трьох місяців ріс в м. Севастополі, де в 1941 р. закінчив 9 класів середньої школи. Після початку війни з матір’ю і сестрою був евакуйований в м. Ташкент, де вчився в школі і закінчив 1 курс університету (САГУ). В жовтні 1943 р. призваний до армії і направлений в м. Мари (Туркменія) до Вищої офіцерської Іванівської школи штурманів і льотчиків авіації дальньої дії (ВІШШЛАДД). За два місяці пройшов курс підготовки стрілка-радиста екіпажу бомбардувальника. З других шкіл в нашу прибували льотчики і штурмани, з них формували екіпажі, які в подальшому відпрацьовували навички нічних польотів, бомбометання на полігонах, злітання і посадок і т. п.

      Весь льотний склад, що проходив форсовану підготовку на протязі 2-3 місяців, був недосвідчений, в зв’язку з чим було багато аварій, втрата техніки і людей ще до відправки на фронт. Гинули і інструктори, що навчали стрілків-радистів. Через це, мене, як людину що розбиралася в радіотехніці, перевели  в інструктори з навчання стрілків-радистів. В 1944 році наша школа повернулася в м. Іванів, де продовжувала готувати екіпажі на фронт. Я служив в льотному складі в якості старшого інструктора стрілка-радиста до кінця 1950 р. після чого був демобілізований. Прибув в м. Київ, де жили родичі.                   Поступив на роботу в інститут фізики Академії наук в якості фізико-механіка. Продовжував навчатися заочно в електротехнічному інституті зв’язку (ВЗЕІЗ-Москва). В інституті фізики займався розробкою та налагодженням прискорювачів заряджених частинок (електростатичного генератора, циклотрона У-120). Пройшов всі етапи освоєння від наладчика до головного інженеру циклотрону У-120, на якому за 36 років його роботи було проведено немало робіт, що внесли суттєвий вклад в розвиток ядерної фізики на Україні, а також фактично «виросли» 2 академіки, декілька десятків докторів і кандидатів наук.

      В 1992 році я перейшов на роботу в Київський національний університет імені Тараса Шевченка на кафедру ядерної фізики в навчальну лабораторію в якості інженера, де продовжую працювати і сьогодні.

Загальний трудовий стаж складає 62 роки. Нагороджений 12 медалями.

 

15 квітня 2005 р.

 

 


Головна | Про парламент | Наші проекти | Новини | Члени СПФ | Газета "Цитрус" | Документація | Галерея
© 2009-2012 СПФ. Усі права захищенo.
Webmaster: alexsova1@yandex.ru